01.01.2015

STYCZEŃ 2015, a na Przestrzeniach...


Początek roku, więc grudzień chciałby pogrążyć się już w odmętach niepamięci, ale zanim tak się stanie i jego miejsce zajmie zimowy styczeń, przypomnę Wam jak to było na Przestrzeniach w grudniu 2014. Straszył nas wtedy Le Fanu klasycznymi opowieściami o duchach, niepokoiła Łauma - specyficzny komiks pełen stworów z legend, a Joanna Bator swoim Ciemno, prawie noc zupełnie rozbroiła miejską ciemnością i Kotojadami. Na dokładkę wskoczył reportaż z Korei Północnej, a także dwie typowo zimowe historie - O czym pada śnieg (dla dzieci) oraz Dotyk Alexiego Zentnera. Na koniec zrobiłam WIELKIE PODSUMOWANIE 2014 ROKU.

Styczeń u mnie to czas nowych postanowień, świeżych sił, porządnego ruszania z kopyta! Strzepuję z siebie resztki starego roku i prę naprzód. Tutaj zaczyna się prawdziwa zima, czyli długie wędrówki w śniegu, picie gorącej czekolady przed snem i jeszcze więcej książek obciążających regały, bo... w styczniu zwykle przecenia się własne możliwości. Lubię ten miesiąc tak pół na pół. Nauczona doświadczeniem, wiem doskonale, że większość z podjętych w styczniu decyzji (przeczytam-nie przeczytam, zrobię, pójdę, zobaczę, nie zmienię zdania) ma bardzo krótki okres ważności, więc podchodzę z przymrużeniem oka do moich corocznie wznawianych postanowień. W tym roku nie łapię już dziesięciu srok za ogon (też pod kątem czytelniczym) i będę sobie działać w swoim rytmie. Czyżby?

Otóż Przestrzenie tekstu ruszają od Nowego Roku z wielkim impetem! Co to oznacza? Jeszcze więcej recenzji, jeszcze więcej książek, jeszcze więcej PRZESTRZENI, w której można się zapodziać i zaczytać bez opamiętania. Niebawem otworzy się cykl Przestrzenie grozy, w którym co tydzień, przez CAŁY rok, będę Was prawdziwie straszyć (oczywiście z klasą!). Poza tym podzielę się z Wami twórczością autorów, których postanowiłam w tym roku dobrze poznać (będzie to cykl/nie cykl Przestrzeń dla autora). Coś jeszcze? Jak to miało miejsce w tamtym roku, tak i w tym zarzucę Was wydawniczymi nowościami i podsumowaniami każdego miesiąca. Otworzę też KSIĄŻKOWY BAZAREK PRZESTRZENI, gdzie po niskich cenach będziecie mogli nabyć literackie skarby second-hand, a czasem nawet i nietknięte nowości. Będą konkursy, zdjęcia i mnóstwo ciekawostek na facebookowym fanpage'u Przestrzeni. Zapraszam Was tutaj gorąco przez cały rok!


A co do postanowień i nie łapania tych srok za ogon ;) Skusiłam się na kilka tegorocznych wyzwań. Mam nadzieję, że to lista już zamknięta:

Odkrywamy białe plamy (kontynuacja) 
52 książki x 2 = 104 (moje własne inspirowane starą akcją 52 książki)


Uczestnikom i wszystkim zainteresowanym ogłaszam, że wielkie zakończenie i podsumowanie wyzwania Klasyka horroru pojawi się w terminie do 10 dni. Warto czekać i warto zajrzeć. A tymczasem:


http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2015/01/styczen-2015-przestrzen-dla-autora.html

http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2015/01/styczen-2015-zapowiedzi-wydawnicze.html


http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2014/12/przestrzenie-grozy.htmlI na koniec BONUS.
Stosik, który otrzymałam od Śniącego za dnia.
Prezent jeszcze staroroczny, ale na dobry początek Nowego Roku!
Nieopisana wdzięczność!! :)
Wcześniej na blogu:

    https://3.bp.blogspot.com/-eUucF-0mkxo/Wo7C1q7i-1I/AAAAAAAAOz0/0-6ipjyIwdUh1cpkPCEOiur1cT-rzBWgwCLcBGAs/s200/532922-352x500.jpg    

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.