O BLOGU


TROCHĘ HISTORII
Przestrzenie tekstu (blog literacki, w którym hula wiatr) oficjalnie powstały w 2013 roku, ale apogeum ich działalności przypada na lata 2014—2015. Wtedy to na blogu pojawiło się najwięcej recenzji, a treści blogowe skupiły największą liczbę czytelników (rekordowa liczba wyświetleń jednego posta to 4428). W tym czasie Przestrzenie tekstu nawiązały przemyślane współprace recenzenckie z takimi wydawnictwami jak Czarne, Książkowe Klimaty i Krytyka Polityczna. W 2016 roku do wymienionych wydawnictw dołączyła księgarnia internetowa BookMaster. Przez cały 2014 rok Przestrzenie tekstu realizowały autorskie wyzwanie czytelnicze KLASYKA HORRORU, którego kontynuacji (KLASYKA HORRORU 2) podjęły się w roku 2017. Wyzwanie w dalszym ciągu skupia kameralne grono zainteresowanych. Jednak to Przestrzenie grozy, cykl wpisów prowadzony na blogu od 2016 roku, wzbudzały największy entuzjazm wśród fanów gatunku (i nie tylko). Aktualnie zmniejszyła się częstotliwość, w jakiej pojawiają się na blogu nowe wpisy, jednak dążę do wprowadzenia normy — jedna solidna recenzja na tydzień (będą to poniedziałki). Większą aktywność wykazuje fanpage Przestrzeni na Facebooku.


 PRZESTRZENIOWY WSTĘP
Opowiem Wam o dwóch stronach bloga. Pierwsza nosi w sobie tę mroczniejszą wizję świata. Nie unika grozy, kryminalnych opowieści, porcji fantastyki, ale i kontrowersyjnych reporterskich tematów. Przy tym reprezentuje wszystko to, co w pewien sposób porusza, przestrasza, wywołuje ciarki, działa na zmysły. W sumie — druga też, ale druga to strona innego rodzaju. Uwypukla to, co wyjątkowe, niepowtarzalne, błyszczące. Tu prym wiodą książki ilustrowane (nie tylko dla dzieci), ale również ambitna proza, czy publikacje tematyczne. Niech będzie, że ta druga strona rozjaśnia mroki tej pierwszej, a ta pierwsza dodaje (klimatycznych) cieni tej drugiej. Tak dla równowagi. A dwie te strony, to mój jeden szalony zamysł. Zapraszam Was w różnorodne i rozległe Przestrzenie tekstu.  O AUTORCE
Od początku istnienia Przestrzeni tekstu autorską pieczę nad blogiem sprawuję ja, znana jako Luka Rhei. Uwielbiam stare horrory, kryminały, thrillery (i z tej przypadłości nie planuję się wyleczyć), w podstawówce czytałam Pana Samochodzika, w liceum Grahama Mastertona, ubóstwiam Stephena Kinga, ale właściwie to wyrosłam (albo raczej w y d o r o ś l a ł a m) na literaturze iberoamerykańskiej (Julio Cortázar, Gabriel García Márquez), na Edwardzie Stachurze i Jean-Paulu Sartrze, na Marku Hłasce, Rafale Wojaczku i Witoldzie Gombrowiczu. Bliski memu sercu jest realizm magiczny, symbolizm oraz ponury egzystencjalizm. To ukształtowało moją literacką wizję świata i prywatną przestrzeń. Stosunkowo późno zainteresowałam się reportażem, literaturą faktu, jak i książkami ilustrowanymi, tzw. picturebookami. Teraz mogę przyznać, że recenzje książek obrazkowych są ozdobą i jednym z atutów Przestrzeni tekstu.

Zawsze staram się wybierać to, co może mnie gdzieś tam poruszyć, zakłuć, zachwycić; co jest  na tyle przerażające, głębokie, czy uroczo proste i piękne. Pisząc uwalniam emocje, dlatego wiele moich recenzji jest pełnych napięć, drżenia, hulania wiatru. Z biegiem lat (a jest ich trochę) stałam się introwertyczką, moje pisanie o książkach to puszczenie oka wzniesionym murom i wyrosłym supłom.PRZESTRZENIE TEKSTU WYRÓŻNIA:
                             ✮ emocjonalny, osobisty przekaz
                             ✮ kultura i estetyka wypowiedzi
                             ✮ poprawność literacka
                             ✮ różnorodność w doborze literatury 
                             ✮ minimalistyczna szata graficzna

KONTAKT ZE MNĄ  
przestrzenietekstu@gmail.com

                              Znajdziesz mnie również w Google+ 
                              na Facebooku oraz na portalach Lubimy czytać oraz Goodreads.


DZIĘKUJĘ ZA WSPÓŁPRACĘ

https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/https://czarne.com.pl/http://bookmaster.com.pl/https://ksiazkoweklimaty.pl/
Wszystkie treści zamieszczane na tym blogu są mojego autorstwa i są chronione prawem autorskim [Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa: 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Dotyczy to zarówno tekstów, fotografii, jak i koncepcji związanych z wyglądem bloga. Nie zezwalam na ich kopiowanie oraz udostępnianie bez mojej zgody. Chcesz się czymś zainspirować - zapytaj! :)

Wcześniej na blogu:

    https://2.bp.blogspot.com/-SxYS2MMRJdE/Wr5NqQ1FLlI/AAAAAAAAO5I/xa_eTv_VFwspz34Uh3irHkRn_K8DpaX5ACLcBGAs/s1600/621275-352x500.jpg    

zBLOGowani.pl

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.