04.01.2017

Zabij mnie znów | audiobook


Nie byłabym sobą, gdybym przy recenzji audiobooka, nie zaczęła od wzmianki o audiobookach jako takich. Tyle że moment, w którym miałam prawo dziwić się samej sobie, że słucham książek, minął chyba kilka dobrych audiobooków temu. Nie będę też rozwodzić się nad Zabij mnie znów w wersji słuchanej, bo nie chce mi się... słuchać, jak to nie lubicie audiobooków ;) Ani też Zabij mnie znów nie jest drugą trylogią z Szackim, czytaną przez Jarocińskiego, żebym na to namawianie traciła energię. Myślę, że książka Rachel Abbott (znanej już z Obcego dziecka) nie straci na tym, że wybierzecie jej wersję papierową. Wersja audio wypada nieźle, bo tym razem wykonania podjął się damsko-męski duet: Dereszowska i Kosior, ale nie jest to żadne audiobookowe mistrzostwo. Za to jest lepiej, niż poprawnie i z pewnością przyjemnie dla ucha! To powinno skusić amatorów słuchania audiobooków. 

Wieczorny, wyludniony parking. Samochód Maggie ginie w mroku. Że też znowu musiała wyjść z pracy ostatnia! Miała paskudne spotkanie z psychopatycznym mordercą, którego będzie bronić w sądzie. Ma prawo się bać; szczególnie po tym, co jej powiedział. Ale już zaraz będzie w drodze do domu. Do Lily i Josha. Do ukochanego Duncana. Czy tu może coś pójść nie tak? Czy przestraszony głos jej synka wydobywający się ze słuchawki telefonu może zwiastować coś potwornego? Gdzie jest Duncan? Dlaczego zostawił dzieci same? Gdzie, do cholery, jest jej mąż?!

Dobry, trzymający w napięciu thriller, który nie wlecze się i nie rozdrabnia. Podobnie jak w przypadku Obcego dziecka, wiele aspektów fabuły jest przewidywalnych, ale to nie psuje ogólnego wrażenia. Abbott porusza problem nienawiści, traum, które skłaniają ku zbrodni, a także przestrzega przed tym, że z pozoru niewinne fantazje o morderstwach, mogą przerodzić się w coś dużo groźniejszego. Gdybym miała postawić Zabij mnie znów obok Obcego dziecka, nie potrafiłabym powiedzieć, która książka wypada lepiej. Rachel Abbott zdaje się pisać nie tylko poprawnie, ale i jak na razie, całkiem równo. A to spora zaleta!

Wg mojej skali 4/5
 

Zabij mnie znów
Rachel Abbott
audiobook
Wydawnictwo Filia
Rok wyd. 2016
czyta: Anna Dereszowska, Filip Kosior
długość: 12 godz. 02 min. 

Książka przesłuchana w ramach wyzwań:
CZYTAMY NOWOŚCI 2017

100 KSIĄŻEK NA ROK 2017 (2)
   

Wcześniej na blogu:

    https://2.bp.blogspot.com/-SxYS2MMRJdE/Wr5NqQ1FLlI/AAAAAAAAO5I/xa_eTv_VFwspz34Uh3irHkRn_K8DpaX5ACLcBGAs/s1600/621275-352x500.jpg    

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.