11.11.2017

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień

" No cóż... ty chyba nie jesteś potworem
powiedział Duży Brązowy Zając
ale wiesz co?..."

Być może, gdybym nie zobaczyła u Oli z Do utraty tchu ♥ wpisu o jesiennych książkach dla dzieci, minęłoby sporo czasu, zanim poznałabym cudowną serię autorstwa Sama McBratneya. Jestem naprawdę wzruszona prostotą tych książeczek. Mają w sobie coś rozczulającego. Już sam tytuł sprawia, że mięknie serducho, a tekst i rysunki, mimo że skromne, niosą ogromnie ważny przekaz. Dzięki prostej formie i jednorodnej, trochę monotonnej kolorystyce, uwaga odbiorcy nie jest niczym rozpraszana i skupia się na tym, co najważniejsze. Poza tym zające są niezwykle urocze, ekspresyjne. Nastroszone futerka, drobne minki ilustratorka doskonale oddaje ich emocje. 

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham to seria książeczek o Małym i Dużym Brązowym Zającu oraz o ich przygodach w różnych porach roku. Jesienią Zające postanowiły poskakać wśród liści, a kiedy Duży Zając się zmęczył, Mały wymyślił sobie własną zabawę z pudełkiem. Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień to krótka opowieść o miłości bezwarunkowej, o wspólnej zabawie, poprzez którą czasem najłatwiej okazać największe uczucia. Ostatni obrazek wzrusza mnie do tej pory ("I złapał"). I teraz niech mi ktoś powie, że to nie może być książka dla dorosłych ;)
Wg mojej skali 5/5
 

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień
Sam McBratney
il Anita Jeram
Wydawnictwo Egmont
Rok wyd. 2009
s. 24

Wcześniej na blogu:

    https://2.bp.blogspot.com/-SxYS2MMRJdE/Wr5NqQ1FLlI/AAAAAAAAO5I/xa_eTv_VFwspz34Uh3irHkRn_K8DpaX5ACLcBGAs/s1600/621275-352x500.jpg    

zBLOGowani.pl

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.