04.07.2017

Przerwane milczenie | audiobook

"A teraz nagle pomyślała — 
proszę, nie niszcz naszego małżeństwa, 
nie rujnuj naszej rodziny, 
proszę, pozostań nadal w tej grze."

Chyba jeszcze nigdy nie zawiodłam się na Charlotte Link, a Przerwane milczenie okazało się kompilacją moich ulubionych motywów w thrillerze psychologicznym. Pozornie sielankowy urlop, grupka przyjaciół, tajemnice, psychologiczne gierki, toksyczne małżeństwa, a w tle stare domostwo, opisy przyrody oraz niesamowicie nasycona atmosfera. I kolejny audiobook do kolekcji tych szczególnie udanych. Nie miałam wątpliwości, że Ewa Abart w roli lektorki spisze się równie dobrze, jak to zrobiła w Za zamkniętymi drzwiami. Swoją drogą, nie wyobrażam sobie, by książkę, której fabuła przedstawiana jest głównie z perspektywy kobiety, czytał mężczyzna.

W Stanbury, pokaźnej angielskiej posiadłości, której spadkobierczynią została Patricia, spotykają się przy każdej możliwej okazji. Mąż Patricii — Leon wraz z ich dwiema córkami, Tim z żoną Evelin, cierpiącą na depresję po stracie dziecka, Aleksander z nastoletnią córką Ricardą, oraz ona, Jessica. Mimowolnie włączona do grupy świeżo upieczona żona Aleksandra. Odgrywają towarzyski kabaret (wspólne posiłki, zajęcia), wściubiając nos w nieswoje sprawy. Nic dziwnego, że Jessica nie potrafi odnaleźć się w Stanbury. Zamiast spędzać czas z nowymi znajomymi, wybiera się na długie spacery, ukrywając przed przyjaciółmi Aleksandra (a szczególnie przed Evelin), że jest w ciąży. Wkrótce ich urlopową sielankę zakłóci pojawienie się Phillipa Bowena, rzekomego krewnego Patricii roszczącego sobie prawa do posiadłości. 

Drastyczne morderstwa, które wzruszą majestatyczną ciszę Stanbury staną się pretekstem do ujawnienia sekretów, psychopatycznych skłonności bohaterów — ich grzeszków, kłamstw i ułomności, z którymi kryli się szczelnie we własnym zamkniętym kręgu. To studium psychozy, opętania, głębokiego nieszczęścia i silnej zależności od drugiego człowieka. Dobry thriller i znakomicie przeczytany audiobook. Doskonały początek lata.

Wg mojej skali 4,5/5

Przerwane milczenie
Charlotte Link
audiobook
Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wyd. 2009/2013
czyta: Ewa Abart
długość: 20 godz. 16 min. 

  
Książka przesłuchana w ramach wyzwań: 
100 KSIĄŻEK NA ROK 2017 (30)


Wcześniej na blogu:

    https://2.bp.blogspot.com/-SxYS2MMRJdE/Wr5NqQ1FLlI/AAAAAAAAO5I/xa_eTv_VFwspz34Uh3irHkRn_K8DpaX5ACLcBGAs/s1600/621275-352x500.jpg    

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.