20.02.2017

Szczęśliwi rodzice

"(...) że maleństwo, które przyjdzie na świat,
będzie miało twarz zatroskanego staruszka"

Nie wiedzieli również, że na zmianę będą czuć się odrzucani i ranieni, że będą musieli dotrzymywać obietnic (nawet tych niemożliwych do spełnienia). Że rodzicielstwo pochłonie kawał świata, spychając ich samych na drugi plan. "Jak udało im się wytrwać razem w tej długiej przeprawie?". Tak niewiele, ale i tak wiele trzeba, by być nie tylko dobrym, ale i... szczęśliwym rodzicem. Zakochanym w sobie księciu i księżniczce przyszło zmierzyć się z wyjątkowym, choć trudnym zadaniem zostali rodzicami! Miłość, dobroć i prawdziwa mądrość rodzicielska pomogą im przeżyć ten ważny czas jak najlepiej.

Niezwykła książeczka autorstwa francuskiej artystki Laëtiti Bourget, z ilustracjami Emmanuelle Houdart, cała aż pulsuje! Barwami krwi, czernią włosów; obrazkami sugestywnymi, choć surrealistycznymi. Nacechowana silną ekspresją przywodzi na myśl styl arabskich Baśni z tysiąca i jednej nocy. Jest przy tym pełna folkloru. W odróżnieniu od subtelnego i oszczędnego (trafnego!) tekstu, rysunki cechuje ogromna śmiałość. Łóżko przypominające żywe serce, wymiotujące dziecko! Rodzina jak żywy organizm.

Piękny, mądry przekaz i wspaniałe, niebanalne wykonanie. Dawno nie trafiła mi się tak wyjątkowa książka. Pouczająca, wzruszająca, przyciągająca wzrok. Jestem nią zachwycona! Myślę sobie, jak ważna może stać się dla przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców.


Wg mojej skali 5/5 


Szczęśliwi rodzice
Laëtitia Bourget
il. Emmanuelle Houdart
Wydawnictwo Format
Rok wyd. 2013
s. 56 

Książka przeczytana w ramach wyzwań:
POWRÓT DO DZIECIŃSTWA 
100 KSIĄŻEK NA ROK 2017 (13)
  

Wcześniej na blogu:

    https://2.bp.blogspot.com/-SxYS2MMRJdE/Wr5NqQ1FLlI/AAAAAAAAO5I/xa_eTv_VFwspz34Uh3irHkRn_K8DpaX5ACLcBGAs/s1600/621275-352x500.jpg    

A w odwiedziny chodzę do:

Wyzwanie czytelnicze 2018

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge
Luka has read 0 books toward her goal of 60 books.
hide

Obsługiwane przez usługę Blogger.